OPS Żarnowiec - Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarnowcu.

OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ

w Żarnowcu

POMOC

OPS Żarnowiec

KORPUS WSPARCIA SENIORA

Strona główna » Aktualności » KORPUS WSPARCIA SENIORA

wielkość tekstu: A | A | A

W związku z planowanym przystąpieniem do kolejnej edycji projektu

KORPUS WSPARCIA SENIORÓW zachęcamy osoby w wieku 60+ z terenu gminy Żarnowiec do zapisów w Ośrodku Pomocy Społecznej do udziału w projekcie - udział jest całkowicie BEZPŁATNY !

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 60 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary. Bardzo ważna jest również poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

  Do udziału w programie będą kwalifikowani seniorzy w wieku 60 lat i więcej.

  W ramach programu – seniorom w wieku 60 lat i więcej zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą operatora pomocy. W przypadku trudnej sytuacji, złego samopoczucia lub innego nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą (w której 24h/dobę będzie dostępny ratownik medyczny oraz pielęgniarka).

  „Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

  To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych, które korzystają z usług opiekuńczych jak i tych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwie najszybszej pomocy, w tym pomocy medycznej, w ramach świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

  Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

  W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Żarnowiec do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żarnowcu tel. 32 64 493 20,  w celu zgłaszania chęci udziału w programie w 2024 roku.

  ZAPISY DO DNIA 10 stycznia 2024 r.

  Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ubiegłoroczną edycją - informujemy że decyduje kolejność zgłoszeń.

czytano: 84 razy

autor: ops.zarnowiec.pl

data dodania: 2023-12-20 09:28:39

01

.

02

.

03

.

04

.

05

.

06

.

07

.

08

.

09

.

010

.

Adres

Ośrodek Pomocy Społecznej
w Żarnowcu
42-439 Żarnowiec, ul. Krakowska 34

 

KONTAKT

tel: 32 64 493 20 wew. 123 wew. 103 - kierownik
fax: 32 64 492 56
biuro@ops.zarnowiec.pl

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
wypełnij formularz zapytaniowy

Rozwiązywanie problemów społecznych

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna